2017 Detroit Otomobil Fuarı ‘nın En Yeni Özellikli Otomobilleri

0
874
Autodesk VRED Professional 2017 SP1

Buzz’ın tam özerklik yeteneğine sahip olması gerekiyor ve lazer tarayıcılar kendi kendine sürüş modunda uzuyor ve yanıyorlar.Bu yılın Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (Detroit Auto Show – Detroit Otomobil Fuarı ), bazılarının bekleyebileceği kadar çok çığır açan araç çıkışı yoktu, ama kimilerinin söylediği gibi “içindeki şey de budur.” Müthiş yenilik ve güzel tasarım, büyük resimde değil, ayrıntılarda gizlenmiştir. En yeni özelliklerden bazılarına bir göz atalım ve gelecek yıllar için bizi ne tür  yeni yenilikler bekliyor görelim.

2018 Honda Odyssey Minivan

CabinWatch, ebeveynlerin arka koltukta oturan çocuklara göz gezdirmelerine ya da arkalarına dönmeden bakmasına olanak tanır. Tavan boyunca monte edilen bir balık gözü kamerası, ikinci ve üçüncü sıradaki oturma sıralarını ön kabinindeki bilgi-eğlence sistemi üzerine yayınlıyor. Çocuklarınızın kulaklıklarına zarar verebilecek bir God of Voice mikrofon sistemi olan CabinTalk ile birleştiğinde, Odyssey, en son Griswold-mobil cihaz gibi hissettirebilir. Ona ihtiyacın var mı? Muhtemelen hayır, ama Honda’nın çocuk yönetim sistemi yakında minivanların teknoloji ağırlıklı bir sınıfında başlayacak birkaç teknolojiden biri olabilir.

2018 Kia Stinger GT Sedan

Havalandırma delikleri! Görkemli hava delikleri, Kia füzesinin merkezinde yer alan belirgin bir şekilde Alman spor sedanlarında hedefleniyordu. Neden havalandırma delikleri içeriyor diye soruyor musun? Gösterge panelinin yan taraflarındaki Kia benzeri parlak havalandırma deliklerinden daha farklıdırlar. Üç yuvarlak havalandırma kanalına yakından bakın ve daha önce bu tasarımı nerede gördüğünüzü düşünün. Şöyle bir not düşeyim. Havalandırma deliklerinden sorumlu olan adam daha önce Audi TT’de dairesel havalandırma delikleri kullandı. Bu havalandırma delikleri diğerlerinin çoğunun yaptığı gibi çalışır: Hava bunlardan geçer ancak biz, herhangi bir otomobilin iç mekanında en çok kullanılan parçalardan birinin ayrıntısına dikkat çekilir ve bunların çoğu kez tamamen göz ardı edilir.

2018 Lexus LS 500 Sedan

Sezgisel Yaya Algılama, muhtemelen LS 500’ün “gelişmiş emniyet paketi” nin bir parçası olsa gerek. Lexus, “işlevlerin nasıl olduğu teknik özellikleri açıklanmazken,” ilerideki şeritte bir yaya tespit edildiğinde ve bir çarpışma yakında görülürse, LS otomatik olarak fren yapacak ve kişi etrafında potansiyel olarak yön verecek şekilde tasarlandığını iddia ediyor. Başka bir deyişle, aktif direksiyon yardımı kullanan LS 500, yoldan yürüyen bir yürüyücüye dokunmaktan kaçınmak için muhtemelen yön değiştirebilir, ancak sistemin diğer engelleri veya “şerit” olarak saydığı şeyleri nasıl yargıladığı henüz belli değil.

Volkswagen I.D. Buzz Concept

Volkswagen’in elektrikli minibüs konsepti, önümüzdeki yolu “görmesini” sağlayan özerk sürüş yardımcıları olarak lazerler kullanıyor. Microbus canlanmasına lazerler ekleme, Austin Powers tarzı bir fanteziden çok daha fazlasını sağlar. I.D. Buzz’un çatısına dört lazer tarayıcı monte edilmiştir ve hangi moduna dayalı olarak yanar. I.D. Buzz’ın tam özerklik yeteneğine sahip olması gerekiyor ve lazer tarayıcılar kendi kendine sürüş modunda uzuyor ve yanıyorlar. VW, bunları yola bakan bir dizi teknolojik göz olarak düşünmeni istiyor. Eğer yürümekte olursanız, size ışık tutacaklarını düşünürsek, hepsi o kadar da uzak değildir.

2018 Audi SQ5 SUV

Dinamik direksiyon, direksiyonun daha doğal ve sezgisel olmasını sağlayan Audi’nin karakterisik özelliğidir. Köşelerde daha sert sürüşü kolaylaştırmakla kalmayıp otopark parkurlarını iyi bir şekilde manevra yapmayı kolaylaştıran gelişmiş bir direksiyon mekanizmasıdır. Teknik olarak bakarsak, araç hızına ve diğer izlenen sistemlere bağlı olarak, tekeri çevirmek için ne kadar kuvvet kullanmanız gerektiğini değiştiren değişken oranlı bir direksiyon ünitesidir. Normal bir “spor modu” nun ötesinde iki adım olduğunu düşünün. Şimdilik, Audi yalnızca S modellerinde dinamik bir direksiyon sunuyor: SQ5’in iş anlamına geldiği bir ipucu. Ona ihtiyacın var mı? Ayarlanabilir direksiyonun gerçekten bir SUV’ın ihtiyaç duyduğu şeyleri görmek için SQ5’i kullanana kadar bekleyeceğiz, ancak teorik olarak bu iki dünyanın en iyisi olması gerektiği anlamına geliyor.

2018 GMC Terrain SUV

GM’den en cesur çağrı. Neden cesur bir çağrı diye merak ediyorsunuzdur. Çünkü orta boy bir Amerikan SUV’sinde çoğunlukla yakıt ekonomisi uğruna 1.6 litrelik bir dizel tanıtmak cesaret ister. Modellerin hepsi aynı görünme eğiliminde olan ve benzer özellikleri sunmak için yakalamak eğiliminde olan bir SUV sınıfında Terrain, Mazda CX-5’e benzersiz bir satış noktasında katılıyor. Yaklaşık 140hp ve 240lb-ft tork ve  40mpg yol yakıt ekonomisi  dışında. Aracınızı, yakıt derecelendirmeleri açısından sözde lüks, “premium” sınıfının tepesine çıkarmak için yeterlidir.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz