Bambu Kamışından Yapılan Phoenix Yeşil Araç

0
543

Bambu kamışımdan yapılan Phoenix adlı bu araç yeşilciler tarafından büyük ilgi göreceğe benziyor. Geleceğin otomobilleri hızlı geliyor. Biyolojik olarak parçalanabilen yakıtlar kullanmak artık tek başına geçerli değil ancak aracın da biyolojik olarak parçalanabilir olması gerekiyor. En azından Albrecht Birkner & Kenneth Cobonpue’nun Phoenix aracı olarak adlandırdığı ve bambu kamışı saplarından yapılmış benzersiz yerli tasarımının ana fikri buydu.

Hepimiz kuşkusuz, tasarımcıların ekolojik malzemelerden yapılmış ve yine de fütüristik bir tasarım üreten aerodinamik bir çizgiyi nasıl ortaya çıkardığını şaşırtıcı buluyoruz.

Phoenix adlı bu araba, sadece on günde organik bir malzeme kullanarak  bambu ve rattanla birlikte kullanılan naylon ve çelikle dokumacılar ekibi tarafından el yapımı yapılmıştır. Tasarımcıların amacı doğal malzemelerden sürdürülebilir bir araç üretmek, geleceği ve doğayı birbiriyle harmanlamaktı. Bu nedenle, bu yeşil araba, çoğu bitki ve omur gibi tek bir omurgaya sahiptir ve değiştirilen bir kabin ile kullanılabilir. Phoenix, şu an ki araçların amaçlarından daha uzun ömürlü olan akıllı bir fikir gibi durmaktadır. 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz