Bir Mimarlık Öğrencisinin Şaşırtıcı Perspektifleri

0
714

Mimari ve mühendislik çizim programlarındaki serbest el çizimi, günümüzün teknolojisi ile kıt olmasa da, geçmişe ait bir şey haline gelmiştir. Kazan’daki bir mimarlık öğrencisi, titizlikle hazırlanan serbest taslakların hala inkar edilemez bir cazibesi olduğunu ispatlıyordu. Bir mimarlık öğrencisinin kalem ve kağıt kullanarak elle ikonik yapıların şaşırtıcı perspektiflerini çizmesi takdire şayandı. Aynı zamanda bir model olan Adelina Gareeva, bu yolda yaptığı ilerlemeyi, Instagram hesabında mimari yapıların ve yapıların ayrıntılı elle çizilmiş eskizlerini izleyenlerine göstermektedir.

Kazan Devlet Mimarlık ve Mühendislik Üniversitesi’ndeki  mimarlık eğitimi, Rusya da bulunan mimari anıtların en ufak çizgilerini ve ayrıntılarını bile çizerken sanatsal yeteneklerini geliştirmesine yardımcı oldu.

Ayrıca, yapıtları saf hayal gücünden uzaklaştırmaktan zevk duyuyor ve bu da eserlerini daha da şımartıyor. Yaptığı geziler sırasında yapıları hızlı bir şekilde çalışabilmesi gerçekten etkileyicidir.

Manuel taslak hazırlama özenli ve zaman alıcı olabilir. Ancak Gareeva’nın çarpıcı işçiliği, bu dijital dünyada da serinletici bir sanat formu olabileceğini gösteriyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz