Düşünmenizi Sağlayacak 16 Akıllı Dijital Görüntü

0
573

Bu 16 akıllı dijital görüntü size ne düşündürecek merak etmiyor değilim. Fakat bilmeniz gereken, çok önemli bir mesaj yazmak için çok fazla kelime yazmanız gerekmiyor. Elit reklam kampanyaları, yalnızca basit bir ifade ile çok değerli olma eğilimindedir. Brezilya’nın yaratıcı bir üretim ajansı olan Manipula Art, çok disiplinli felsefesi ile bunu yapar.

Düz fotoğraf rötuşlama, CGI, moodboard ve konsept illüstrasyonlardan başlayarak kombine teknikler kullanarak, sizi uyandıran, yüzünüze tokat atan, sandalyenizden atlayacak veya dijital arkasındaki daha derin anlamları düşünmeye iten Manipula sanatı el işleri resimleri sadece bir ilandır. Rio de Janeiro’da bulunan 200 m2’lik bir stüdyo ve en iyi fotoğraf araçları, işlerini daha kolay hale getirmektedir. Yine de, kampanya mesajlarının minimalizmi en güçlü akora sahiptir.

Pelikan kendi avına nasıl yakalandı? İyi bir gece dinlenmeye çalıştığınızda sivrisineklerin ses şiddeti artar mı? Robotik işadamları, gülünç bir maymun ve delinmiş bir dil sizce nefes alabilirler mi? Ekvador turizmi için amfibik kampanyaya ne dersin?  

Ve en iyi yanı, bu Brezilyalı reklam ajansının kendi hesabına nasıl gülmeyi bildiğidir: kukla yerine “benzeri” bir işareti olan bir bebek, kesinlikle gülmektense, boğazda en azından küçük bir düğüm olsa da hepimize yetecektir.

Rafael M. B. Mosca

http://www.manipula.art.br/work/#project/internet-risks

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz