Illustrator Victoria Frances’in Dünyasına Adım Atın

0
758

Illustrator Victoria Frances ‘in dünyasına adım atın ve kaybolun. Hayatınızda kaybettiğiniz en güzel zaman olacak emin olun. Fantastik dünyanın kralı olan Luis Royo’dan sonra bir İspanyol illustratör daha karşınızda duruyor. Bu sefer ki dişi!

Victoria Frances’in çalışmalarından biri. Oldukça Gotik bir çalışma.

Francés 25 Ekim 1982’de Valencia’da dünyaya geldi ama çocukluğunun bir bölümünü Galicia’da geçirdi. Daha sonra, Valencia Polytechnic Üniversitesi San Carlos Güzel Sanatlar Okulu’ndan mezun olabilmek için memleketine geri döndü.

Favole üçlemesinin ilk cildi (Norma Editorial, 2004) ilk yayınlanan eseriydi. Favole üçlemesinin (2004-07) tamamı boyunca, Hem Pre-Raphaelite Brotherhood hem de Gotik sanatın tanınmış eserlerinden oldukça etkilenen Dark Romanticism’den çıkan temalar gösterilir. Çalışmaları bir dizi ödül aldı ve yayınlandığı ülkelerde büyük başarı yakaladı.

Victoria Frances’in bir başka eseri. Bütün eserlerinde Gothic hava hakimdir.

Amerikan yayınevi Dark Horse eseri ile ilgilenmeye başladı ve Francés’in hayran kitlesi eserin Kuzey Amerika’da yayımlanmasından itibaren artış gösterdi. Kendisini XXII Barcelona Comic Convention’da tanıtıp burada ilk halka açıldı ve ünlü yazarların saygısını kazandı. Sanat eserlerini içeren takvimin yanı sıra afiş, bulmaca, tarot kartı ve kırtasiye ürünleri gibi diğer promosyon ürünleri, halka arz için sunulmuştur.

Victoria Frances’in 2004 yılında yayımladığı diğer bir eseri.

Francis, Gotik akımın bugünkü ezmelici doğasına rağmen farklı temalar üzerinde çalışmaya karar verdi ve 2007’de Planeta DeAgostini’nin Arlene Heart (El Corazón de Arlene) adlı eseri ile sanatsal kariyerinin seyrini bir başka yöne çevirdi. Bu kitabın sayfalarında, yazar hayalleri sosyal gerçeklerle karıştırıyor. 2009’da, özellikle genç izleyiciler için yazılmış, sirk dünyanın çökmüş dünyasına dayanan orijinal bir kitap koleksiyonu olan Misty Circus serisinde (Norma Editorial) ilk cildinin yayınlanması ile sanatsal kayıtlarında bir değişiklik daha ortaya koyuyordu. Aynı yılın sonuna doğru, Dark Sanctuary da (Astiberri Ediciones), Fransa’lı “Dark Atmospheric” grubu Dark Sanctuary ile birlikte yazılmış olarak yayınlandı. Müzik ve illüstrasyon arasındaki birleşim olan proje, gölgelerin dokunaklı güzelliğini yansıtmayı amaçlıyordu.

Victoria Frances eserlerini inceleyen herkes bu tarz kan temalı resimlere alışıktır.

Misty Circus serisinin ikinci cildi, Norma Editorial tarafından 2010’da yayınlanan The Cadıların Gecesi (La Noche de las Brujas) başlığını taşıyordu. Hikayenin devamı, pagan kültürünün ataları olan bir kutlama olan Samhain’in gecesinde gerçekleşiyor . 2011 yılında, Favole üçlemesi, bu baskıda özel olarak bulunan yayınlanmamış eskizlere ve illüstrasyonlara ek olarak üç kitabın bir derlemesi olan Integral Favole (Norma Editorial) başlıklı tek bir cilt oluşturmak üzere yeniden düzenlendi. Bir yıl sonra, 2012 yılında Ocean Lament (El Lamento del Océano) yazarın ana kahramanı dinsiz, spektral bir deniz kızıdır.

Bir başka Victoria Frances illustrasyonu daha karşınızda. Bu illustrasyon bir çok kişinin favorisidir.

Francés yaklaşmakta olan kitapları üzerinde çalışırken, eşyaları için bireysel lisanslı görüntüler hazırlamak, devreye giren işleri üstlenmek ve çeşitli illüstrasyonlar aracılığıyla diğer sanatçılarla işbirliği yapma kararı almıştı. Bu işbirlikçi projelerin en dikkate değerlerinden biri, Alman Pagan Halk Çalgıcısı Faun için “Luna” başlıklı albüm için özel olarak hazırlanan “Hekate” ve “Çıplak Harp” başlıklı yeni bir cd projesiydi.

Victoria Frances imzalı diğer bir illustrasyon.

2014’ün sonunda, Francés, Güney Koreli bjd bebek şirketi Fairyland ile birlikte MandrakMoors adlı yeni projesini sundu. Bu proje için, yazar, özellikle büyü dünyası ve putperest gelenekler ile ilgili karakterlerden oluşan yeni karakter tasarımının çalışmalarını FairyLand ile ortaklaşa olarak bjd bebeklerin yaratılmasıyla birleştirmeyi amaçladı. Francés MandrakMoors için ilk parçasını tamamladı. Kucakçı, MandrakMoors evrendeki ilk karakter ve bjd bebeği olan Sionna Fómhar’tır. Bu eser 2015 yılının sonunda piyasaya sunuldu.

Victoria Frances’in portre çalışmalarından sadece bir tanesi.

Francés ve popüler stili Gotik harekete esin kaynağı olmuş ve eseri bu türün içinde illüstrasyon açısından izlenebilecek bir model olarak düşünülmüştür: vampirsel niteliklere sahip uzun elbiseler giyen hayalet kadınlar. Desenleri yalnız karakterleri, genç kadınları veya çiftleri romantik veya melankolik bir atmosferde tasvir etme eğilimindedir. Victoria Frances hayatı boyunca Edgar Allan Poe, Anne Rice, Goethe, Baudelaire, Bram Stoker ve Brian Froud, Arthur Rackham, Edmund Dulac ve Luis Royo gibi illüstratörler ve 2009 yılında çalıştığı Dark Sanctuary gibi gruplarla etkileşime girdi.

Victoria Frances bir başka illustrasyonu. Vampir Adam. Tabi bu ismide ben taktım.

Aynı şekilde, yazarın daha gerçekçi sayılmayacak ve çok daha geniş bir kitleye yönelik bir stil kullandığı Misty Circus veya MandrakMoors’da olduğu gibi, eserinde dikkat çekici bir kayıt değişikliği gözlemlenebilir. Yine de, eserinin özünü bir bütün olarak ya da tüm yaratmalarına katlanmak için yaşanan melankoli korunur.

Victoria Frances Eserleri ;

Favole Trilogy:

Diğer yayımlanmış eserleri :

Victoria Frances çizim yaparken :

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz