Kitap Kampanyası Hakkında

Okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır.

0
135

Okumak insaoğlunun doğumundan itibaren bir çok eğitim süreci ile kendini geliştirmesi demektir. Okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır.

Ülkemiz okur- yazar profili bakımından son yıllar da pek etkili ve kalıcı bilimsel ataklar yapamamış olması okumanın zayıf olduğu ile ilintilidir. Tabi ki okuyan her insan sorgulama tekniklerini kullanarak hem kendisini, hem çevresini etkileyecektir.

Okumak üzerine çok bilgiler paylaşabilirim ancak sizleri bu konuda fazla sıkmak istemiyorum. Kitapina olarak okumanın faydaları açısından ülkemiz genelinde okuma kampanyasını başlatıyoruz. Peki kampanya genelinde Kitapina grubu neler yapacaktır bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kampanyanın içeriği nedir?

Türkiye genelin de okul, cezaevleri vs. kitap ihtiyacını karşılamak amacı ile tamamen gönüllülerden topladığı kitaplarla kitap ihtiyacı karşılamak ve okumaya teşvik etmektir. Örneğin şöyle düşünelim; evinizde iş yerinizde kütüphanenizde gereksiz görebileceğiniz kitaplar belki de birilerinin ufkunu açacaktır.
Bu amaca yönelik olarak Kitapina olarak zoru başarmak için ilk adımımızı 400 adet kitap ile başlatıyoruz. Sizler de bu kampanya ya destek olursanız bir kitap ile bin dost kazanabiliriz.

Kampanyaya nasıl katılabilirim?
Kampanyaya katılım için yapmanız gereken yardım yapmak için elinizdeki kitapları bize ulaştırmanız olacaktır. Bunun için kargo adresi e-mail yolu ile temin edilebilir. PTT Kargo ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Gönderdiğim kitapların ihtiyaç sahiplerine ulaştığını nasıl bileceğim?

Kitapina olarak gerek web sitemiz de gerek sosyal medya da duyurulacaktır. Bu sistem nasıl işlemektedir? Sistem stok kontrolü ile işlemektedir. Sizlerden gelen kitaplar adınıza kayıtlı olarak stok sistemine girer ve dağıtımı yapıldığında stok sisteminden çıkarılır bu andan itibaren görsel ve yazılı olarak ve mail yolu ile kitap gönderileriniz hak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı sizlere bildirilir.

Hangi tür kitapları gönderebilirim?

Her tür ve dilde kitapları göndrebilirsiniz. Kitapina ekibi kitapları katagorilerine ayırarak ihtiyaç sahibi listesine göre gerekli yerlere ulaştırmaktadır.

Maddi yardımda bulunabilir miyim?

Kitapina olarak maddi yardım almıyoruz.

İRTİBAT:

e-mail:
huseyinozgenel@gmail.com

kitapinatr@gmail.com

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz