Roma’da Uğramanız Gereken 5 Jazz Bar Ve Club

0
848

Roma’nın dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biri olmasının pek çok nedeni var. Şehrin büyüleyici görüntüsünün yanı sıra, Roma İtalyan mutfağında ve sanatta bir kilometre taşı olmaya devam ediyor. Müzikal sahne, özellikle de caz sahnesi kaçırılmaması gereken bir şey. İtalya’nın başkentine seyehatten en iyi şekilde faydalanmak isteyenler için Roma’daki uğramanız gereken 5 Jazz Bar Ve Club.

BeBop Jazz Club

Bu kar amacı gütmeyen kültürel dernek 2000 yılında kurulmuş olup günümüzün akşam yemeği ve içecekleriyle kaliteli müzik dinlemenin en dikkat çeken yerlerinden biridir. Ücretsiz wi-fi sunar ve her türlü etkinliğe açıktır: aperitivo, iş toplantıları, seminerler, kitap sunuları, okumalar ve hatta tiyatro gösterimleri. Zarif bir dekor, ağırlıklı olarak beyaz duvarlar şık bir titreşim katıyor.

Fiyat: Ortalama
Saatler: Pazartesinden Cumartesine kadar: 9:00 p.m. akşam yemeği, 10:00 p.m. konserler
Kaçırmamalı: Enfes bir dekor ve atmosfer
Adres: via Giuseppe Giulietti 14, Rome, Italy +39 06 575 5582

La Casa del Jazz

La Casa del Jazz, yerel mafyanın ait olduğu üç bina boyunca uzanır ve faaliyetleri durdurulduktan sonra Roma şehri tarafından el konulur. O dönemde belediye başkanı olan Belediye Başkanı Veltroni, bu binaların dönüşümünü şiddetle destekledi ve teşvik etti ve mafyanın elini buradan çektiğini herkese göstermek için inşa edilmiş bir anıt taşı düzenledi. La Casa del Jazz, bu sıkıntıların küllerinden yükseldi ve yerel bir caz müziği sunmaya başladı.

Fiyat: Ortalama
Kaçırmamalı: Mafyanın kurbanlarını anmak için yapılan anıt taşı
Adres: viale di Porta Ardeatina 55, Rome, Italy +39 06 704731

Gregory’s Jazz Club

Gregory’s Jazz Club sadece caz tutkusu olanlar için değil, aynı zamanda içki içenlerin kaliteli viski, şarap, bira ve ale tadını çıkaranlar içindir. İskoçya’nın farklı bölgelerinden yaklaşık 130 farklı Viski etiketi sunuyor; İskoç ve İngiliz biraları; Ve en bilgili müşterilere hitap eden çeşitli şarap çeşitleri sunmaktadır. Her standart konserin ilk içkiyi de kapsayan 15 Euro’ya mal olması ile rezervasyonlar kesinlikle teşvik edilir.

Fiyat: Ortalama
Saatler: Salıdan Pazara kadar  7:00 p.m. – kapanana kadar; konserler at 10:00 p.m.
Kaçırmamalı: Çok çeşitli içecekler
Adres: via Gregoriana 54A, Rome, Italy +39-066796386

The Cotton Club

2005 yılında açılan Cotton Club, adından ziyade 1930’lu yılların New York’undan geldiğini hatırlatıyor: iç mekan gerçekten retro tarzda dekore edilmiştir; hem beyaz tül, hem yuvarlak masaları hem de sandalyeleri örtülüdür; süslü perdeler odanın kenarlarına asılmıştır. Parmak yemeğinin yanı sıra menüsünde bir seçim makarna ve et içeren ücretsiz bir büfe sunulmaktadır. Mutfağı açıkça Akdeniz’dir ve ev yapımı tatlılar standart ve orijinal kokteyller de dahil olmak üzere geleneksel yemekleri içerir.

Fiyat: Ortalama
Saatler: Perşembeden Cumartesine kadar 8:30 pm – 12:00 a.m.
Kaçırılmamalı: Kibar ve retro atmosfer
Adres: via Bellinzona 2, Rome, Italy +39-697615246

Elegance Café

Vittorio Veneto üzerinden Dolce Vita’nın popüler bir caddesinde (“Sweet Life”) Roma’nın tarihi merkezinde yer alan bu café, kahvaltıdan öğle yemeğine, içki ve akşam yemeğine kadar müşterilerine sunduğu olanaklardan oldukça esnektir. İç mekanı günün her saatinde değişirken, akşamları düzenli olarak caz oturumları düzenleniyor. Oturma, hem iç hem de sokakta, ziyaretçiler arasında özellikle popüler olan bir sokak salonunda sağlanmaktadır.

Fiyat: Ortalama
Saatler: Günlük olarak değişken
Kaçırmamalı: Kibar ve Jazz atmosferi
Adres: via Vittorio Veneto 83/87, Rome, Italy+39 06 42016745

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz