Erotik Manga Hakkında Derinlemesine Bilgiler

0
2619

Böyle bir yazı yazmak aklımın ucuna bile gelmedi demeyeceğim. Çünkü bu benim için bir tabu değil. Bir Luis Royo sever olarak sapık olarak etiketlendiğim çok oluyor. Alışığım ben bu tür etiketlere. Fakat şunu da belirtmek isterim. Ben Manga’nın içerdiği konulardan daha çok çizimleriyle ilgileniyorum. Çizim hakkında her türlü kaynağı incelerim. Araştırmalarım beni Manga yönüne doğru ittiğinde Manga ile tanışmış oldum ve ” nedir bu Manga” diyerek araştırma yaptım. Erotik manga hakkında derinlemesine bilgiler yazımda Manga türlerine kısa bir göz atacağız. Erotik manga dünyası, hayal edebileceğinden çok daha geniş ve çeşitlidir. Bu günlerde, bir zamanlar yasak olan edebiyat alanını daha fazla insan takdir etmeye ve anlamaya çalışıyor. Evet hala idrak etme süreci çoğu kişi için devam ediyor.

 

HENTAI

Hentai, çok çeşitli fetiş mangalarını içerir ve özellikle aşırı, tuhaf veya uygun olmayan cinsel durumları ifade eder. Bunlar çoğunlukla özel fetişlere hitap eder – örneğin, çete tecavüzleri, türler arası birlikler ve pedofili. Fakat gerçek hayatta, saçma sapan muazzam göğüsler gibi garip ve imkansız olan herşeyi de içerebilirler. Hentai, manga bağlamında hentai seiyoku’nun kısaltmasıdır; bu, ‘cinsiyete karşı tuhaf ya da sapkın bir tutum’ şeklinde de çevirilebilir.

SMUT

Bu kelime, açık cinsel imajları olan her manga’ya atıfta bulunmak için İngilizce olarak kullanılmıştır. Genellikle, cinsiyet, ilişkiler ve cinsel durumlar komplonun büyük bir parçasıdır. Japonca’da, bunlar yetişkinler, ero olarak veya sadece hedef kitleye göre sınıflandırılmış olarak kabul edilir – örneğin, “seijin or ladies” çizgi romanları.

H/ECCHI

H, ‘ecchi’ olarak telaffuz edilir, müstehcen, komik veya eğlenceli cinsel içeriğe işaret eder. Bu, kısa çıplaklık veya iç çamaşırı sahnelerini içerebilir veya içermeyebilir, ancak ecchi manga grafiksel seksi tasvir etmez. Bunlar çoğunlukla josei ve seinen manga, kadın ve genç erkeklere yönelik çizgi romanlar ve birçok manga gibi fantezi unsurları taşır. Önerici içerik tekrar eden bir temadır, ancak olaylar dizisi(plan) için merkezi değildir.

ADULT

Yetişkin manga, genç okuyanlara hitap etmeyecek işler, başarısız evlilikler veya siyasi konular gibi olgun veya karmaşık içeriğe sahiptir. Bu, çıplaklık veya grafik cinsellik içerebilir, ancak buna mecbur değildir, bu yüzden ‘yetişkinler’ erotik manga ile eş anlamlı değildir. Çıplaklık ve müstehcen içerik, genellikle karmakarışık manga’dan ayıran plan veya öykü için yaşamsal değildir.

YAOI & YURI

Yaoi & Yuri Manga aynı cinsiyet ilişkilerini tasvir eder ve cinsel içerik açıklama açısından değişir. Yuri erkeklere yönelikken, Yaoi bir kadın izleyiciye yöneliktir. Yaoi, orantılı olarak, sonsuz derecede popülerdir ve karakterlerin kişilikleri ve ilişkileri üzerinde büyük bir rol oynayan seme (üst) ve uke (alt) kavramlarına sahiptir.

BOYS’ LOVE & GIRLS’ LOVE

Yaoi ve yuri manga’nın softcore sürümlerinde, karakterlerin duygusal ilişkileri önemlidir ve bunlar ön ve orta aşamayı almaktadır. Boys’ love and girls’ love (shonen-ai, shoujo-ai) manga genellikle eğlenceli cinsel durumları içerir, ancak grafik cinsiyet veya çıplaklığı tasvir etmez. Romantik ilişkiler ana hikâyeye ikincil olabilir ve ana karakterler yetişkinlere yönelik yaoi ve yuri’den daha gençtir.

ROMANCE

Boys’ love and girls’ love ile aynıdır. Sadece Heteroseksüellik hariç, duygusal ilişkiyi daha fazla vurgulamaktadır. Fiziksel ilişkiler bir öpücüğün ötesine geçmez. Bunlar normalde shojo(şojo), josei veya girls’ mangası olarak sınıflandırılır; romantizm ise türden ziyade çizimin bir tanımlamasını içerir.

 

NOT : Kabul edin resimleri oldukça muhafazakar seçip koydum.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz