Lovefield – Mathieu Ratthe Kısa Film 2008

0
574

Hedren Hill İlçesinde, Bishopville’in yakınında bulunan rüzgarlı bir mısır tarlasındaki sinyalleme plakasının üzerinden bir karga geçiyor. Mısır alanında, bir cep telefonu, para ve çanta toprakta dağılmış durumda ve kanlı bir kadın acı içinde ağlıyor. Bunu gören Temel dayanamaz ve hemen olaya burnunu sokar! Şaka şaka! Kadın ağlamayı keser ve elinde kan bulunan bir adam yere haşırt diye bir bıçak saplar. Sürücü kapısı açık olan arabaya doğru koşmaya başlayan adama karga “Hooop kardeş nereye” dercesine müdahale eder. Adam bagajdan bir battaniye alarak yerde yatan kadına doğru koşar. Polisin olay yerine gelmesinden önce gizemli bir olay yaşanmıştır. “Lovefield”

Lovefield’da ki meşhur karga

Lovefield yönetmen Mathieu Ratthe’nin 2008 yılında çekmiş olduğu kısa filmin adıdır. Senaryosuda bizzat kendisi yazmıştır. Korku ve dramayı son damlasına kadar kullanmış hemde konuşma olmadan. Ses ve müzik unsurları çok ustaca kullandığı kanaatindeyim. Sonuçta adam Christopher Nolan değil. Ben kargayı kullanışına tav oldum.

Mathieu Ratthe

Lovefield oyuncuları ise Bianca Gervais, Pierre Lebeau . Yönetmen Mathieu Ratthe ‘nin IMDB sayfasına bir göz atmayı ihmal etmeyin.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz