Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens

0
656

Yazarı: Yuval Noah Harari Çevirmen: Ertuğrul Genç  Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens

30’dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright’ın eserlerine aşina okurlar için muhteşem bir kaynak.

“Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir dille ele alıyor. Çok seveceksiniz!”

-Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik’in yazarı. “Harari’nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli.”

Herkesin okuması gereken bir kitap. Yasadığımız toplumun ne uzerine kuruldugu ve nasıl meydana geldigini anlatan bir yapıt. Dilide anlaşılabilir gayet sade sıkılmadan okuyacağınız baş ucu kitaplarından.

İnsanın yani Homo Sapiens’in 2,5 milyon yıllık serüveninde, Bilişsel Devrim, Tarım Devrimi ve Bilimsel Devrim ile ekosistemi nasıl manipüle ettiğini bilimsel kaynaklar kullanarak anlatan bir araştırma. Son derece yalın ve keyifli bir bir dil ile yazılmış 411 sayfalık bu koca kitabı hiç sıkılmadan ve heyecanla okuyacaksınız.

Oxford Üniversite’sinde tarih doktorası yapmış olan yazar Harari, kitabın yayınlanacağı her ülkeye özel örnekler kullanmış ve dolayısıyla kitapta pek çok Türkiye, Osmanlı örnekleri mevcut. Bu incelik de hali hazırda lezzetli olan kitabı damak tadımıza daha da yakınlaştırıyor. Şiddetle öneriyorum. Okuyun, çocuklarınıza okutun, hediye edin.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz