Affet Ama Unutma – Lisa Gardner

0
558

Kitabın Yazarı: Lisa Gardner

Yayınevi: Martı Yayınları

Yayınlandığı Yıl: 2016 (23-11-2016)

Sayfa Sayısı: 512

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gerilim, Polisiye

Orjinal Adı:Touch & Go

Çeviren:Cumhur Mısırlıoğlu, Derya Engin

Acının bir tadı vardır. Önemli olan, tadının size nasıl geldiğidir.

Mutluluklarına herkesin gıpta ettiği varlıklı ve saygın bir aile…

Kusursuz ve sorunsuz devam eden görkemli bir hayat…

Ta ki, ailenin tamamı kimliği belirsiz kişilerce, arkalarında iz bırakmadan kaçırılıncaya dek.

 

Bildiğim tek şey ise, acının en kötüsünü henüz tatmadığımız.

Özel Dedektif Tessa Leoni en karanlık sırların, en güzel maskelerin arkasına saklandığını mesleği gereği kendine sık sık hatırlatmaktadır. Denbe ailesinin kaçırılma vakasında da bu gerçekten yola çıkar. Dışarıdan bakıldığında mükemmel ve zararsız gibi görünen bu insanları kimin kaçırdığını öğrenmeye çalışırken, basit bir fidye olayından çok daha fazlası olduğunu ve Denbe’lerin zannettiği kadar kusursuz olmadıklarını anladığında işin rengi değişir. Araştırmalarını derinleştirdikçe de olayın içyüzünün tahmin edemeyeceği kadar akıl almaz sırlara dayandığını fark eder.

Diğer yandan, zaman aleyhine işlerken aile üyelerinin hayatta olup olmadıklarından emin olması ve onları bir an önce bulması gerekmektedir. Bunu çok geç olmadan başarabilirse tabii…

 

Affet ama Unutma Lisa Gardner

Polisiye gerilim romanları denince akla gelen ilk isimlerden olmayı başaran Lisa Gardner yeni kitabı Affet ama Unutma romanı ile okurlarını yine gizemli bir polisiyenin içine sokuyor.

Aslında Affet ve Unutma kitabı ilk olarak 2013 yılında yayınlandı fakat Türkçe çevirisi daha yeni yapıldı ve o yüzden Türk okurlar ile yeni buluşuyor sayılır.

Affet ve Unutma kitabı Lisa Dardner’ın yeni yarattığı Özel Dedektif Tessa Leoni serisinin ikinci kitabı.

Zengin bir aile olan Denbe ailesi huzurlu hayatlarına devam ederken bir gün hiç iz bırakmadan ortadan kaybolurlar. Daha sonra fidye için kaçırıldığı anlaşılan ailenin bulunması için Özel Dedektif Tessa Leoni iş başına gelir. Tessa, dışardan güzel bir aile gibi görünen Denbe ailesinin sırlarını öğrenmeye başladığında işin basit bir fidye olayı olmadığını anlar. İşin arkasında daha derin mevzuların olduğu ve fidyenin aslında bir oyun olduğunu ortaya çıkartır.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz