Ateşin Şarkısı Tess Gerritsen

0
783

Kitabın Yazarı: Tess Gerritsen

Yayınevi:     Martı Yayınları

Yayınlandığı Yıl:2016 (14-11-2016)

Sayfa Sayısı:304

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gerilim, Korku

Orjinal Adı:Playing With Fire

Çeviren:Cumhur Mısırlıoğlu

“Ona baktığınızda ne görüyorsunuz?” “Kızım o benim. Tabii ki her açıdan mükemmel olduğunu düşünüyorum. Fakat”… “Fakat?” Artık ondan korkuyorum.

 

Üç yaşındaki kızının saldırısına uğradığında Julia’nın hissettiği tam da budur. Genç kadın, dünyalar tatlısı kızı Lily’ye ne olduğunu anlayamaz, ama onu bu hale neyin getirdiğini biliyordur. Ya da bildiğini sanıyordur.

“Her şey o zaman değişti işte. Kâbus o zaman başladı. Incendio’yu ilk çaldığım zaman. Bu müzikle ilgili bir şey hayatımıza bulaştı ve kızımı, her gördüğümde kanımı donduran birine dönüştürdü.”

Julia, bir antikacıda bulduğu Incendio adlı bestenin, kızı üzerindeki ürkütücü etkisinin sırrını çözmek zorundadır. Bu uğurda yalnızlığı göze alıp, yabancı bir şehrin karanlık geçmişine uzanan sokaklarında kaybolsa bile.

Ateşin Şarkısı Tess Gerritsen

Tess Gerritsen yazdığı mükemmel romanlar ile hem tüm dünyada hem de Türkiye’de çok sevilen bir yazar. Okurları onu özellikle Rizzoli ve Isles serisinden tanıyorlar fakat yeni romanı Ateşin Şarkısı Tess Gerritsen tarafından yaratılan tamamen yeni bir hikayeye sahip. Ateşin Şarkısı da diğer Tess Gerritsen kitapları gibi seri haline döndürülür mü bilinmez ama okurları şimdilik yepyeni bir gerilim bekliyor.

Romanın ana karakteri olan Julia küçük kızı ile yaşayan mutlu bir annedir. Onun hikayesi bir gün tamamen değişir. Bir antikacıda dolaşırken Incendio adında bir beste bulur ve bunu satın alır. Bunun onun hayatını kabusa çevireceğinden habersiz Incendio’yu evinde çalar. Daha sonra olan ise Julia gibi okuyucunun da kanını dondurur.

Julia’nın üç yaşında küçük kızı Lily Incendio’yu dinledikten sonra annesine saldırır. Ne olduğunu anlayamaya çalışan Julia Incendio bestesinin sırrını çözmek zorundadır. Bunun için de çok tehlikeli bir maceranın içine atılmak zorundadır. Kızı ile yeniden mutlu olabilmek için bu macerada hayatta kalması gerekir.

Tess Gerritsen her zaman olduğu gibi Ateşin Şarkısı romani ile okurlarına yine gerilim dolu bir hikaye sunuyor. Bu sefer alıştığımız dedektifler yerine bir annenin amansız mücadelesini okuyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz