Başarıya Götüren Aile – Doğan Cüceloğlu

0
537

Birçok kitapseverin ya da kendisini yeniden tanımlamak isteyen insanların evinde bulunan başlıca doğan cüceloğlu kitapları, şu şekilde olur: Gerçek Özgürlük, Başarıya Götüren Aile, İletişim Donanımlar, Öğretmen Olmak, Savaşçı, İçimizdeki Çocuk, İçimizdeki Biz, İnsan İnsana, Mış Gibi Yaşamışlar, Mış Gibi Yetişkinler, İnsan ve Davranışı, Bir Kadın Ses, Damdan Düşen Psikolog…

Yazar:  Doğan Cüceloğlu

Editör: Necla Feroğlu

Basım Tarihi: 12/2016

Doğan Cüceloğlu, Başarıya Götüren Aile eserinde çocuklarının sınav başarısında hırs yapan anne ve babalara hitap etmektedir. Günümüzde çoğu anne ve baba çocuğunun başarılı olması için bilinçli veya bilinçsiz çocuğa büyük baskılar yapmaktadır. Bu baskıların altında çocuğun sınavlarda başarısız olarak iyi bir gelecek kuramamasının verdiği kaygı kadar etrafa rezil olma kaygısı da vardır. Her anne ve baba, etrafa rezil olma kaygısını reddetse de kendilerini dürüstçe sorguladıklarında böyle bir kaygı taşıdıklarını rahatlıkla fark edeceklerdir. Yazar, eserinde bu konuda anne ve babaları uyararak kendi hırslarından doğan kaygılarına çocuklarını kurban etmemelerini söylüyor.

Her Anne ve Baba’nın bilmesi gereken şeyleri söylüyor. Kısaca size kendinizi tanıma fırsatı veriyor. Hayat karmaşasından nasıl davranılması gerektiğini unutuyoruz.

 

Anne ve babaların başucu kaynağı olacak bir kitap..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz