Evinizdeki Terapist – Dr. Dennis Greenberger / Dr. Christine A. Padesky

0
806

Kitapina ekibi psikoloji kitaplarını inceler ve sizle rahat anlayabileceğiniz kitapları titizlikle seçer. Bu kitabın adı Evinizdeki Terapist .

Evinizdeki Terapist kitabının yazarları Dr. Dennis Greenberger – Dr. Christine A. Padesky kitapçılarda kolayca ulaşabileceğiniz bir baş ucu kaynağı.

Bu kitap,içinde bir çok uygulamaları olan bir destek kitabı.Size sıkıntıya düştüğünüz konuyla ilgili formlar doldurtuyor.Sonra o formların üzerinde sizi çalıştırıyor ve bakış açınızdaki değişimi görmenize yardım ediyor.Kaygı düzeyini düşürmede ve depresyonda size destek olabilecek bir kitap.Tabi ki kitapta verilen ödevleri yapmanız ve çalışkan bir öğrenci gibi davranmanız şartıyla.Yıllarca negatif bir çok şey biriktirdiğimiz için değişim kolayca olmuyor.Çabalamak,sarf etmek ve uğraşmak gerek.Bazen kişinin kendini fark etmesi ve  kendi çözümünü kendisi bulması gerekir.O yüzden bu tür kitapların size faydalı olacağını düşünüyorum.

Birçoğumuz depresyon geçiriyoruz aslında bir uzman yardımı olmadan kitaplardan bu desteği alabiliriz tavsiye ediyorum.

Kitap hakkında yorumlarım:

Kendi duygu ve düşünceleri ile ilgili merakı olan herkesin okuyup uygulama yapabileceği türden bir bilişsel terapi kitabı.

Kaygı ve düşünce bozukluklarının günlük hayata olumsuz etkilerinin giderilmesi için Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamasını, okura karşısında terapist varmış gibi hissettirerek öğreten bir kitap.

Terapi göremeyenler için bir başlangıç kitabı olabilir , İyi Hissetmek kitabıyla beraber kullanıldığında hayli yarar sağlayabilir.

Şunu da belirtmeliyim ki  psikiyatrik sorununuz varsa uzman desteği mutlaka almalısınız.İlaç kullanıyorsanız,ilaçları kafanıza göre kesmemelisiniz.Dediğim gibi bu kitap sadece destek kitabı.

Evinizdeki Terapist’le okuyucular, moral verici kısa bir konuşma değil, kendilerine zarar veren düşünceleri yararlı düşüncelerle değiştirme bilgisini, becerisini ve pratiğini edinmiş olacaksınız.

Çevirmen: Zeynep Armay

Yayın Tarihi: 2016-11-08

Orjinal Adı: Mind Over Modd

ISBN: 9752108110

Baskı Sayısı: 19. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 352

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 13.5 x 21 cm

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz