Kimyager Stephenie Meyer

0
927

Kitabın Yazarı: Stephenie Meyer

Yayınevi:     Epsilon Yayınları

Yayınlandığı Yıl:2016 (11-11-2016)

Sayfa Sayısı:590

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gerilim, Gizem, Macera

Orjinal Adı:The Chemist

Çeviren:Kübra Tekneci

“Meyer, tansiyonu hiç düşürmeden ve bilgi akışını kontrol altında tutarak okurun merakını ustalıkla, kitap boyunca en yüksek seviyeye çıkarmayı başarıyor… İnsanlar sadece Meyer’in kitaplarını okumak istemiyor; kitabın içine girip orada yaşamak istiyorlar.”

-Lev Grossman, Time-

 

“Meyer ışık saçan bir berraklıkla yazıyor, okurların ve paylaştıkları düşün arasına asla girmiyor… O gerçek bir cevher.”

-Orson Scott Card, Ender Serisi yazarı-

 

“Meyer, gösterişli üslup geleneklerinden ziyade ilişkilerle ilgileniyor… Verdiği olumlu hayat dersi insanı yatıştırıyor.”

-Jeff Giles, Entertainment Weekly-

 

“Stephenie Meyer romanlarını okumuyor, ilginç ve gerçekçi karakterleriyle birlikte adeta yaşıyorsunuz. Meyer okuyucuyu karakterlerin hayatına öyle bir sokuyor ki, onlar için duyduğunuz merak ve endişe bir noktada çaresizlik seviyesine ulaşıyor.”

 

Kimyager Stephenie Meyer

Alacakaranlık serisi ile tüm dünyada büyük ilgi uyandıran ve uzun süre en çok satanlar listesinin en tepesinde yer alan Stephenie Meyer yeni romanı Kimyager ile okurlarını sürükleyici bir maceranın içine sokuyor.

Kimyager romanında karşımıza bu kez adı sürekli değişen ve devlet adına çalışan tehlikeli bir kadın ajan çıkıyor. Devlet için çalışan fakat yaptığı işler nedeni ile bir anda eski işverenin hedefi haline gelen kadın ajan hayatta kalabilmek için sürekli isim ve yer değiştirmek zorunda kalır. Güvendiği nadir insanlar tek tek öldürülmektedir. Peşindekilerden kurtulmak ve hayatta kalabilmek için önemli bir bilgi edinir. Fakat bu bilgi onun hayatını daha da zora sokacak olan bir adama yönlendirir.

Stephenie Meyer Kimyager romanı ile okurlarına aksiyon dolu bir macera sunuyor. İsim karmaşasına neden olan kadın karakteri okurlara Jason Bourne’u hatırlatıyor. Ölümcül yeteneklere sahip bir kadın ajanın devlete karşı verdiği hayatta kalma macerası benzerlikler gösteriyor.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz