Takip Etmeniz Gereken Brezilyalı Moda Blogcuları

1
570

Eğer bir moda severseniz mutlaka takip etmeniz gereken Brezilyalı moda blogcuları ‘nı aşağıda sıralamış bulunmaktayım. Modayı yakından takip eden biri olarak yapmış olduğum araştırmalarda bir çok moda blogcusu ile karşılaştım. Bunların hepsini bir konu altında yazsam ansiklopedi niteliğini taşırdı ki bu kadar uzun yazıyı kimse okumak istemezdi. Bu yüzden bölgelere böldüm ve karşınızda benim şahsi olarak beğendiğim Brezilyalı moda blogcuları.

1 – Martina Ritter

Henüz 21 yaşında. Brezilyalı Martina Ritter’in zaten moda ve yaşam tarzını uyandıran muhteşem, gelişen bir blogu var. Sloganı, paylaştığı yazılarında parlayan şeyler asla monoton olmamalı. Blogda, ona ilham veren ve onu mutlu eden her şeyi içeriyor ve bu sevgiyi hayranlarıyla paylaşmayı hedefliyor. Yüksek moda el çantalarından yaz espadrilleri’ne kadar Ritter herkese uygun çeşitli moda ilgi alanlarını kapsamaktadır. Takip etmekten zevk alacağınız aşikar.

Web Sayfası : http://www.martinaritter.com.br/

Instagram Sayfası : https://www.instagram.com/martinaritter/

 

2 – Nati Vozza

Glam For You, ilk olarak 2009 yılında Nati Vozza’nın moda hakkındaki görüşlerini paylaşmak için kendi küçük köşesine sahip olması için siber alemde sahneye aldı. Moda diploması ile üniversiteden mezun olmuş ve bir sonraki adıma nereden gitmesi gerektiğini bilemeyen  Vozza, böyle hızlı bir kararın hayatında böylesine önemli bir etkisi olacağını hiç düşünmemişti. Vozza, blogunun hayatın günlük streslerinden biraz olsun kaçabileceğiniz bir sığınak olduğunu söylemektedir.  Ve bu güzel sığınak sizleri , moda, güzellik ve seyahatle ilgili seçilmiş konularla ve ipuçlarıyla karşılamaktadır.

Web Sayfası : http://www.glam4you.com/

Instagram : https://www.instagram.com/nativozza/?hl=pt

 

3 – Helena Bordon

Helena Bordon, okuyuculara yüksek moda dünyası hakkında Brezilyalı bir bakış açısı sunar. Vogue’un stil direktörü Donata Meirelles’in kızı olarak Helena, takipçileri modaya nasıl bağlayacağını gayet iyi bilmektedir. Bordon, yüksek moda görünümünü gösterme eğilimine rağmen şık olduğuna inanıyor. Bu moda ilkesini, kendi güneş gözlüğü hattıyla ve kendi tarzına uygun olan Capodarte gibi Brezilyalı markalarla işbirliği içinde şekillendiriyor.

Web Sayfası : http://www.helenabordon.com/

Instagram : https://www.instagram.com/helenabordon/

 

4 – Camila Coelho

Boho tarzı titreşimleri serbest bırakıldıktan sonra glamın en üst tadına varıyor; Camila Coelho, bunları moda, güzellik ve seyahat blogunda gayet güzel göstermektedir. Sitesinde hem Brezilyalı hem de İngilizce konuşan takipçilerinin haberdar olabilmesi için İngilizce ve Portekizce versiyonu bulunmaktadır. Yaklaşık üç milyon aboneye sahip oldukça başarılı bir YouTube kanalı var. İngilizce dil kanalı üzerinde ise bir milyon daha takipçisi var. Camila şüphesiz ki takip edilmesi gereken bir Brezilya güzelliğidir.

Web Sayfası : http://camilacoelho.com/

Youtube : https://www.youtube.com/camilacoelho

Instagram : https://www.instagram.com/camilacoelho/?hl=pt

 

5 – Anne Barreto

Anne Barreto, Hey Beauty blog yazarı ve gülümsemesi düpedüz bulaşıcı olan bir model ve moda ikonu. Brezilya’nın doğu bölgesi olan Bahia’da yaşayan Barreto, görünümüne zahmetsiz bir stil katıyor ve fitness ile sağlıklı yaşam hakkında harika ipuçları paylaşıyor. Cadde stilinden plaj giyimine kadar gardırobunuza kolay Brezilyalı şıklık kazandırmanın tam karşılığını almak için bloguna bir göz atmanızda fayda var.

Web Sayfası : http://anneheybeauty.blogspot.com.tr/

Instagram : https://www.instagram.com/annebarreto4/

Youtube : https://www.youtube.com/user/heybeautyb

 

6 – Thássia Naves

Thássia Naves, Paris’te gezi yapmak için giyinmeyi ve havuz kenarında bir partide bir esinti yapmayı sever. Bir moda aşığı olarak yalnızca tutkusunu paylaşmak için bir blog hazırlamaya değil, Paris’teki İstituto Marangoni’de eğitim alarak çalışmalarına devam etmektedir. Aksesuarlarda doğru cesurlukla noktalanmış şık, kadınsı bir stili korumayı tercih eder. Chanel, Valentino, Saint Laurent, Dolce & Gabbana ve Dior’un en sevdiği markalardan biri olduğunu ve okuyucularına zarif stili günlük görünümlerine nasıl eklenebileceğini gösterdiğini söylemektedir.

Web Sayfası : http://thassianaves.com/

Instagram : https://www.instagram.com/thassianaves/

 

7 – Luisa Accorsi

Listedeki diğer genç gazeteci Luisa Accorsi, iletişim tutkusu sayesinde seyahat, moda, güzellik, kitap ve filmleri paylaşıyor. Moda bölümü, gün, gece ve özel günler için kategorilere ayrılmış görünümleri olan kolay ve kullanışlı bir rehber olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca, dünyadaki ünlü moda trendlerinden titizlikle seçerek hayranlarına ilham verir. Belki de en ilginç olanı, modasının İstanbul’dan Butan’a ve tabii ki Brezilya’da büyüleyici yerlerden gelen sırları paylaştığı yaşam tarzı bölümünde dünyayı dolaştığının görülmesidir.

Web Sayfası : http://luisaaccorsi.com.br/

Instagram : https://www.instagram.com/luisa.accorsi/

 

8 – Camila Coutinho

On yıl önce, Garotas Estupidas (Stupid Girls) isimli blogunu başlatan bir moda tasarımcısı olan Camila Coutinho, aptalca, cana yakın, şık ve hayatında biraz dedikodu ile tamamen iyidir gerçekte kim olduğunu gizlemez. Başkalarının görüşlerini düşünmeksizın moda haberlerini ve arkadaşlarıyla dedikodusu paylaşmayı ümit ederek, uykusuzluğun hüküm sürdüğü bir gece boyunca, sevgiyle GE ismi geçen blogunu başlattı. On yıl sonra iki milyondan fazla Instagram takipçisi ve hayranlarını moda, güzellik ve seyahat ipuçlarıyla eğlendirmek için bir çok ortak yanları oldu.

Web Sayfası : http://www.garotasestupidas.com/

Instagram : https://www.instagram.com/camilacoutinho/?hl=pt

 

9 – Luiza Brasil

Mequetrefismos’un ardındaki cesur güzellik Luiza Brasil, ticari bir gazeteci olmakla birlikte, yazmaya olan sevgisini moda sevgisiyle harmanlamaya karar verdi. Rio de Janeiro’da gazetecilik eğitimi aldıktan sonra Londra Moda Üniversitesinde moda okuyarak moda dünyasındaki yerini master stilist olarak aldı. Blogunda, hayvan basmalarına karşı olan ölmeyen sevgisini ve herhangi bir temel siyah parçaları paylaşmaktan mutluluk duyuyor. Blogu, eğlenceli enerjiyle, cesur görünümlerle ve çocukları kontrol etmesi gereken bir bölümle doludur.

Web Sayfası : http://mequetrefismos.com/

Instagram : https://www.instagram.com/mequetrefismos/

 

10 – Ketherin Kaffka

İş, moda ve grafik tasarım öğrencisi olan Ketherin Kaffka, bu tutkuları modellik, yazı ve fotoğraf yetenekleriyle blogunda bir araya getirerek hayranlara ve arkadaşlara günlük bir ilham kaynağı oluyor. Kaffka, klasik çizgilerden dişil çiçeklerle ilişkilendirilebilecek görünümleri paylaşıyor ve dolablarında olanın aşırı ve rahatsız olanları için kişisel stilist dehasını konuşturuyor.

Web Sayfası : http://www.kaffka.com.br/

Instagram : https://www.instagram.com/ketherink/

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz