Akıl, Bilginin Akışını Düzenleyen Bir İlişkisel Süreçtir.

Mark A. Reynolds otuz yıldan fazla bir sürede grafit, suluboya, pastel ve diğer çizim araçları ile, Öklid'de ve felsefi geometride bulunan geleneksel ilkelerin yorumlamalarını çalışmıştır.

0
445

Akıl, bilginin akışını düzenleyen bir ilişkisel süreçtir. Bu galeri Mark A. Reynolds’ın güzel sanatlarının örneklerini içeriyor. Burada gösterilen eserlerin çoğu son birkaç yılda üretildi ve bir sanat formu olarak geometriye sürekli ilgisini ve gelişimini gösteriyor. Resimlerden bazıları günlük çizim ve deneme uygulamasıyla yaptığı bulgulara ve buluşlara dayanmaktadır. Çalışmalar, sanatsal ve yaratıcı bir süreçten herhangi bir önceden planlanmış hesaplamalardan gelinceye kadar gelişir; ancak çevre oranı, birlikte çalışacağı spesifik geometrik sistemi tanımlamak için her zaman önceden belirlenir.

Geometrik sistemler (özellikle dikdörtgen, kareler ve üçgenlerde bulunan belirli oranlar ve orantılı sistemler) ile kaplamalar, izler, revizyonlar, denemeler ve organik bir organik işlemler yoluyla – burada sunulan çizimleri ve tabloları üretebildi. Son iki yıldır, tek tek parçalardan çok çeşitli eserler geliştiriyor, ancak tüm çizimleri ve tabloları doğada, matematikte ve sanat tarihinde bulunan sayısız sistemin yanı sıra kendisinin keşifleri ve icatları. Bunların arasında altın bölümün karekökü, müzik oranları, karekök dikdörtgenler, bileşik dikdörtgenler (Jay Hambidge’in “Dinamik Simetri Elemanları” nda verilen terim) ve geometrinin ölçülemeyen sistemlerine katılmaya teşebbüs eden yapılar bulunmaktadır.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz