Morphology of Cyclic Phenomena – Bir Vesna Jovanovic Sergisi

Vesna Jovanovic, insan vücudunun kavramsallaştırmalarında uzmanlaşmış Chicago merkezli bir sanatçı. Çalışmaları çokça sergilendi ve Chicago bölgesinde ve sonrasında koleksiyonlarda bulunabilir.

0
452

Greymatter galerisi, Chicagolu sanatçı Vesna Jovanovic’in üç büyük ölçekli çizimlerinin solo sergisi olan Döngüsel Olaylar Morfolojisi’ni ( Morphology of Cyclic Phenomena ) sunmaktan memnuniyet duyuyor. Yupo’daki bu dev görüntüler çeşitli seçmeli tıbbi prosedürlerle vücuda giren yüklü objeleri tasvir ederken pullar ve referans tıbbi illüstrasyon gibi asılır; Bir IUD uterusta bulunur, vokal protez boğaza gömülür ve göğüs implantı meme dokusunun altına gizlenir.

Bu yeni çalışma grubunda Jovanovic, kaotik olarak sıçrayan mürekkebi, kurşun kalemde titiz çapraz tarama ile birleştiriyor. Jovanovic, fenomenoloji ve tıbbi ontolojiden etkilenerek, bireysel özgürlük, özerklik ve insan biçiminde vücut bütünlüğünü incelemek için fiziksel eşiği açıyor.

Bilim alanında ek bir geçmişi olan Jovanovic, kariyerinin başlarında araştırma laboratuvarlarında çalıştı. Milwaukee bölgesinde yaptığı ilk kişisel sergisidir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz