GoPro, Karma Drone’da Yeni Güncellemeler Yaptı

GoPro nihayet Karma Drone'da istenilen özelliği güncellemeye sundu. Artık Karma da Follow Me modu var.

0
326

GoPro bir drone üzerinde çalıştığını duyurduğunda, hemen hemen herkes bir çeşit “follow me” özelliğine sahip olacağını düşünüyordu. Ama bunu yapmadı. Fakat bunu yapacak teknolojiye sahip olduğunu herkes biliyordu. Sonunda, bugün, Karma bu özelliğin kilidini açmak için güncellenmektedir. 

Bu sefer yalnızca “Follow Me” özelliği eklenmedi. Bugünkü güncellemede iki yeni “auto-path” modu var: Takip Et ve İzle. Bu güncelleme tahmin ettiğiniz gibi, Karma’nın sizi takip etmesini sağlar, ancak küçük bir imtiyaz var: Ne yaparsanız yapın sadece sizi takip etmektedir. Zaten öyle olması lazım değil mi diye soruyorsunuz değil mi? Peki Karma’nın sizi değil de arabanızı takip etmenizi isterseniz ne olacak? Harika olurdu değil mi? Fakat su kayağı yaptığınızda bu özellik müthiş işe yarayacaktır. Bunun geçici bir önlem olduğunu ve gelecek aylarda GPS takılabilir bir aksesuar görebileceğimizi tahmin ediyorum. En azından ben öyle düşünüyorum.

Watch (izle) modu ise daha çok bir tripod modu gibi geldi. Bu tür bir modun bir kaykay parkı gibi bir şey için ideal olacağını düşünüyorum, burada kapalı bir alanda hareket ediyorsunuz ve sadece drone’un sizi seçili kare içinde göstermesini sağlar. Bu aynı mod, GoPro’un action sport drone dünyasındaki ana rakibi AirDog’da da bulunabilir.

Güncellemedeki diğer avantajlar arasında “Cable Cam” modunda 10 farklı yol işareti ekleme seçeneği yer alıyor. Karma’nın karmaşık yollarını önceden izlemenize izin verdiği için bu gerçekten inanılmaz derecede yararlıdır, böylece yaratıcı çekim planlarını planlayabilirsiniz. Son bir küçük güncelleme, Karma’ya birçok diğer drone’un yapamayacağı bir beceriyi verir: bakma becerisi. Kamerayı altında taşıyan Drone’lar pervaneleri ve bazen ayakları çekebilmektedir. Karma GoPro’u öne koyuyor, bu yüzden üstünde hiçbir şey yok. Ağaçların altında uçarken veya fotoğraf makinesinin ufukta yere inmesini istediğiniz zaman çekimler için idealdir. 

Bu özelliklerden bazıları gecikmiş olabilir, ancak GoPro’un Karma’yı daha iyi hale getirmeye çalışmakta olduğunu görmek güzel.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz