Grillbot, Barbekünüz ve Fırınınız Artık Daha Temiz

CES 2017'de değişik şekillerde ve boyutlardaki robotlar çok ilgi gördü. Bunlardan biri olan Grillbot, evdeki ve otellerde bulunan insanlara yardımcı olmak için tasarlanmış ve diğer tanıtılan robotların içinde en farklı olanıydı.

0
376

CES 2017’de değişik şekillerde ve boyutlardaki robotlar çok ilgi gördü. Bunlardan biri olan Grillbot, evdeki ve otellerde bulunan insanlara yardımcı olmak için tasarlanmış ve diğer tanıtılan robotların içinde en farklı olanıydı.

Grillbot, bir dizi küçük metal kıl kullanarak barbeküyü temizlemenize ve tekrar kullanıma hazır hale getirilmesine yardımcı olmak için gücünün son damlasına kadar mücadele eder. Robotun üst kısmında bir düğmeye basmak, kir temizleme görevine başlaması için yeterlidir.

Aktif hale getirildiğinde bot, BBQ veya ızgara veya fırın çevresinde dolaşıyor ve 10, 20 veya 30 dakikalık bir temizleme döngüsü bitene kadar veya şarj edilebilir lityum iyon aküsü ölünceye kadar mutlu bir şekilde temizlemeye devam ediyor. Grillbot çalışma koşullarında ayrımcı değildir ve Barbekü kapağı açık veya kapalıyken de çalışabilmektedir.

Robot, temizleme fırçalarının hareketini, hızını ve yönünü kontrol eden bir merkezi işlem birimi (CPU) tarafından yönlendirilir. Robota bu gücü veren içinde bulunan 3 adet elektrik motorudur.

Grillbot’un yaratıcıları kendi web sitesinde “Grillbot sizin için ızgaranın tamamını temizliyor” diyor. “İzlemesi kolay ve eğlenceli – sadece bir düğmeye basarak ızgaranın temizlenmesini mümkün kılan tam otomatik bir cihaz.”

Siyah, kırmızı, mavi ve turuncu olmak üzere dört farklı renkte gelir ve 124.95 dolardan (yaklaşık £ 101) satılmaktadır. Bununla birlikte, bot ızgara çok sıcak olduğunda temizlikten hoşlanmaz. Dahili bir sensör bir alarm çalar ve ızgara hala belirli bir sıcaklığın üzerindeyse botu kapatır.

CES’de botu birkaç yıldır sergileyen Grillbot yaratıcıları, metalik kılların kolayca çıkarılabileceğini ve hatta bulaşık makinesine konabileceğini belirtti.

Bu ürün ülkemizde mutfak fırınlarında kullanılacağını pek sanmam ama mangal keyfine epey düşkün bir yapımız olduğunu düşünürsek mangal ve Barbekü sahiplerini cezbedebilir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz