Dağ Bisikletçileri Meksika Kahve Yolunda Sürüyor

0
567

Dağ bisikletçileri Meksika Kahve yolunda (Coffe Trail) pedal çevirirken çokta güzel resimler çekmişler. Bizim ülkemizde de böylesine güzel ve hatta daha da güzel dağ bisikleti ile keşfedeceğimiz parkurlar var elbette. Fakat bunları pek çok az kişi bilmektedir. Çoğu bisikletçi bu parkurlarlarda pedal çevirirken resim çekmeyi de ihmal etmiyor. İyi de şu resimleri birde güzel çekseler!

Yuviaga’nın kahve yolu Meksika dağlarının tarlalarında yer almaktadır. Bisikletçiler Diego Sada, Mauricio De Avila ve Samuel Díaz kendilerini dağ bisikletleri ile Meksika’nın en vahşi manzaralarından birinde pedal çevirirken buldular ve bu gezinin getirdiği resimler epik yolculuğunun hikayesini gerçekten mükemmel anlatıyordu.

‘Yuviaga’ adı, nehrin kenarlarında yetişen tropik bitkiden kaynaklanıyor ve kahveye El Mirador ismi veriliyor. Yuviaga fabrikasının ürettiği kırmızı meyveleri hasat etmek için yerli halk 600 hektardan daha fazla alana sahip bir patika ağı oluşturur. Binicilerin geçtiği kasabaların çoğunda, topluluk başına 150’den fazla nüfusu yoktur.

“Hedefimize ulaşıncaya kadar, modern uygarlıkla olan tüm iletişimini kaybeden toprak yollardan tırmandık” diye açıklıyorlar. Hava oldukça sıcak. Orman ortamının neminde sıcaklıklar saat 10’da zaten 32 derece santigrat dereceyi buluyordu.

Nadiren ziyaret edilen Meksika’da inanılmaz bir yolculuk. Buyrun fotoğraflar;

Tüm fotoğraflar Nicolas Switalksi ‘ye aittir.

 

  

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz