İtalya Amalfi Sahilinde Romantik Bir Tatil

0
618

Merak edenler için hızlı bir girişle başlayalım. Ayrıntılarını paylaştıktan sonra 2017 tatil rotanız İtalya Amalfi Sahilleri olacak.

Neden Amalfi Sahili?

 

Çünkü çok güzel. Masaldan çıkmış gibi görünüyor. Amalfi Sahili, güney İtalya’da, denize açılan dikey uçurumlarla, çarpıcı bir kara, deniz ve gökyüzü birliği oluşturan muhteşem bir sahil şeridi. Cazibeyi arttıran şey, limon bahçelerinin kenarlarına yaslanan lüks villalardan aşağı doğru sarkmasıdır. Yazarların ve şairlerin gözdesi olmayı şaşırtıcı değil!

Napoli’den yaklaşık iki saat uzaklıkta bulunan Vesuvius Dağı’nın volkanik patlamasından sonra yıkılan antik Pompeii kasabasını da geçeceksiniz. Sahildeki birçok şehir var, popüler olanlar Positano, Amalfi ve Ravello.

 

Nasıl Ulaşılır?

Burada kalmaya karar verirseniz, aşağıdaki üç yolu bulacaksınız.

  1. Pick Up

 

İlk seçenek, otelinizden Napoli’de bir pick up göndermesini istemenizdir. Bu tabii ki çok kullanışlı ama toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekenden çok daha pahalı.

  1. Tren + Otobüs

 

Taşıma araçlarını kullanmayı seviyorsanız ve cimri değilseniz..

Yolculuğumuz, Napoli’den sizi Meta di Sorrento’ya götüren Circumvesuviana Treniyle başla ve Amalfi Sahillerine ulaşmak için güvenli ve ucuz bir yol.

Uçurumun üssü olan Sorrento’ya vardığınızda, Sita Otobüsü diye adlandırılan düzenli bir otobüs servisi var. Tüm kasabalara her yarım saatte bir kalkar. Açıkçası, bu sizi hemen otelinize bırakmıyor. Bunun için otele kadar bir dahili kırmızı otobüsle gitmeniz gerekiyor. Biraz karışık gelebilir. Ama gerçekten değil.

Circumvesuviana Treni ile Sorrento Napoli: 4.10 Euro

Sita Bus Positano Sorrento: 1.60 Euro

Üçüncü seçenek, bir araba kiralayıp gitmektir ki buda bir hayli pahalıya gelecektir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz